Egyéb kibocsátási formák:

NUROFEN: a tabletta összetétele

  • A fő komponens a metil-ecetsav származéka, és a nem szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik. Az ibuprofen csökkenti a hőmérsékletet, enyhíti bármilyen eredetű fájdalmat.
  • További alkatrészekként:
  • nátriumsók (kroszkarmellóz, citrát-dihidrát, lauril-szulfát),
  • makrogol, amely javítja a gyógyszer felszívódását,
  • zsírkő,
  • szacharóz,

A Nurofen tabletta 200 mg hatóanyagot tartalmaz. A szilárd tabletták száma buborékfóliában 10 darab, 1 vagy 2 buborékcsomagolásban (10 vagy 20 darab) gyártott kartoncsomagolásban..

Hogyan befolyásolja a testet? (Farmakodinámia)

Az ibuprofen, mivel nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer, csökkenti az E és F típusú prosztaglandinek termelését a szervezetben. Ezek az anyagok az emberi test minden gyulladásos folyamatát kísérik. A prosztaglandinok irritálják a hipotalamuszban található hőszabályozási központot. Akciójuk alatt olyan anyagokat termel, amelyek növelik a hőmérsékletet. Ezenkívül a prosztaglandinok növelik a központi idegrendszeri receptorok érzékenységét a fájdalom közvetítőkkel szemben: bradykidin és hisztamin. A prosztaglandinek szintjének csökkenésével a testhőmérséklet normalizálódik, a fájdalomérzet csökken, függetlenül attól, hogy mi okozta őket. Bizonyított, hogy az ibuprofen növeli az interferonok termelődését a szervezetben, amelyek szükségesek a fertőzés leküzdéséhez. Noha a hatás hasonló a paracetamolt tartalmazó gyógyszerek hatásához, a WHO azt javasolja, hogy lázcsillapítóként csak akkor használja, ha a paracetamol nem hatékony vagy ellenjavallt..

Felhasználási indikációk:

A gyógyszert minden lokalizáció fájdalmának csökkentésére javasolják: izom, fej, ízület, mások. Előírták lázhoz és lázhoz, a megfázás, egy másik gyulladásos folyamat hátterében. A rheumatoid arthritis elsődleges kezelésére alkalmazzák.

Ellenjavallatok

  • erózió, gyomor, nyombél, bél fekélyei súlyosbodásuk alatt;
  • szív elégtelenség;
  • artériás hipertónia, kissé érzékeny a gyógyszeres terápiára;
  • allergia a tabletta fő vagy további anyagai ellen;
  • aszpirin hörgő asztma, allergia az acetil-szalicilsavval bármilyen megnyilvánulással;
  • látóideg patológiái;
  • színlátás rendellenességek, scotoma, ambliopia;
  • veleszületett vagy szerzett véralvadási rendellenességek;
  • veleszületett patológia: glükóz-6-foszfát dehidrogenáz hiány;
  • máj- és / vagy vesefunkció súlyos elégtelensége;
  • halláspatológia, vestibularis készülék;
  • terhesség
  • szoptatás;
  • 6 év alatti.

A szövődmények kockázata túl magas azokban a betegekben, akiknek:

  • fekélyes vagy eróziós gastrointestinalis elváltozások a múltban, kolitisz, enteritis, gastritis;
  • átvitt vérzés a gyomor-bélrendszerből;
  • vese, máj patológia;
  • hematopoietikus rendszer rendellenességek;
  • szív- és érrendszeri betegségek;
  • bronchiális asztma;
  • szív elégtelenség

A tablettákat csak orvos felügyelete alatt vegye be, 6-12 éves gyermekek számára is.

Mellékhatások

Ha fogamzásgátló, menstruációs fájdalom vagy magas láz miatt több napig fogyaszt tablettákat, a mellékhatások valószínűsége elhanyagolható.

Ha az utasításokban feltüntetett adagot túllépik, az események és a fejlődés valószínűsége nagy:

  • gyomorfájás, gyomorégés;
  • hányinger és hányás
  • puffadás, széklet rendellenességek;
  • fekélyképződések a gyomor-bélrendszerben;
  • stomatitis, pancreatitis;
  • alvászavarok, depresszió;
  • migrén, hallucinációk;
  • szív- és érrendszeri elégtelenség, magas vérnyomás;
  • vérrögök, vérszegénység;
  • urogenitális rendszer és a vesék rendellenességei;
  • szembetegségek;
  • allergiás reakciók, kezdve a bőr viszketésétől a Quincke ödémaig;
  • hiperhidózis, légszomj görcsök a hörgőkben;
  • látás károsodás.

"NUROFEN": használati útmutató (tabletta) felnőtteknek

  • A szokásos adag 12 éves kortól és 80 kg-ig felnőtt felnőtteknek, 1 tabletta súlyú.
  • 80 kg-nál nagyobb testtömeggel - 2 tabletta adagonként (400 mg).
  • Az első és az ismételt beadás között kevesebb, mint 6 óra intervallum szükséges..
  • A maximálisan megengedett dózis napi összesen 1200 mg.
  • Hatást adjon 4 órán keresztül.

A Nurofen tabletták felnőtteknek szóló használati utasításai szerint, ha a gyógyszer nem hoz enyhülést, azonnal forduljon orvosához.

Hogyan vegye be?

  • A tablettákat étkezés közben vagy után veszik be..
  • Egy pohár vízzel mossuk le.
  • Táplálhatatlan gyomor.
  • Bevételkor igyon egy pohár tejet vagy zselét (a gyomor nyálkahártyájának védelme érdekében).

Meddig viselkedik Nurofen? (tabletek)

Az üres gyomorra történő bevétel után a gyógyszer 45 perc elteltével, étkezés után - egy óra múlva teljesen feloldja a hatást. A koncentrációt a plazmában 4-5 órán keresztül tartják fenn.

NUROFEN: az ár a gyógyszertárakban

Bármely gyógyszertárban gyógyszert kaphat, átlagos ára 160-190 rubel 20 darabonként. A gyógyszer ára a kibocsátás formájától, az adagotól, a gyógyszertári árréstől és az értékesítés régiójától függ. Például:

  • WER.RU - 160 rubel;
  • Eurofarm - 175,40 rubel;
  • Párbeszéd - 173 rubel;
  • Maxavit - 175,50 rubel;
  • Gyógyszertár - 166 rubel.

A NUROFENA analóg tablettákban:

Ha figyelembe vesszük a gyógyszer összetételének szempontjából, akkor a nurofen tabletta közvetlen analógjai a következők:

Ibuprofen - belorusz és orosz gyártású kemény pirulák, adag - mintegy 200 mg. Különféle etiológiák fájdalom tüneteinek enyhítésére és a magas láz csökkentésére szolgál. Ár - 32,70 rubel.

A Mig nem szteroid fájdalomcsillapító, tabletta formájában, buborékcsomagolásban, a német gyógyszeripari konzerv, a Berlin-Chemie. Az aktív komponens (ibuprofen) tartalma 200 és 400 milligramm között változik. Hatékonyan enyhíti a fájdalmat és a lázat. Ár - 68 rubel.

Az Ibuklin egy indiai gyógyszer tablettákban. A készítmény azonnal két NSAID-t tartalmaz - 400 mg ibuprofént és 325 mg paracetamolt. Erős lázcsillapító, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító. Ár - 181 rubel.

Ezenkívül a gyógyszer helyettesíthető gyógyszerekkel ugyanabba a csoportba tartozó másik hatóanyaggal, ugyanakkor ugyanazon elvvel és hatáskörrel. Például:

Paracetamol - házi lázcsillapító és fájdalomcsillapító hatással rendelkező tabletták. Hatékonyan enyhíti a különféle etiológiájú fájdalom szindrómákat és a magas lázot. Ár - 5 rubeltől.

A Pentalgin egy orosz gyógyszer, amely paracetamol, drotaverin és koffein kombinációján alapul. Erős fájdalomcsillapító, lázcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. Ár - 74 rubel.

NUROFEN: vélemények

Mindig van Nurofen tablettámmal a gyógyszertáskámban és otthon a gyógyszerkabinetben. Felfedeztem magamnak, amikor szoptam, és meg kellett mentenem magamat a fejfájástól. Azóta használom. A fogfájás általában az első gyógymód, különös tekintettel arra, hogy a nurofen tabletta milyen hosszú ideig hat. Az utóbbi időben egy fog váratlanul és rossz időben fáj, miközben feliratkoztam a fogorvosra, miközben megérkeztem, a Nurofen tablettát követően sokkal könnyebb lett, a fájdalom egyáltalán nem szűnt meg, de nyugodtan várhattam egy találkozót. Segítettem a férjemet egy vírusos fertőzésnél, megfáztam valahol, feküdtem 39 ° C alatti hőmérsékleten. Nagyon jó lázcsillapító hatás, kb. 40-50 perc elteltével 37 ° C-ra és 3 ° C-ra csökkenttem a hőmérsékletet..

A Nurofen tabletta már régóta található az arzenálomban, körülbelül 15 éve. Abban az időben az analginot és a paracetamolt mindenféle fájdalomra vitték, véletlenül kinyitottam magamnak ezt a gyógyszert, elmentem a gyógyszertárba és a gyógyszerész ajánlott. A gyógyszer brit, és recept nélkül is megvásárolható, ami nagyon kényelmes. Általában gyorsan kezeltem a fejfájást, és csodálkoztam a tabletták látásakor. A szedéskor nincs keserűség és kellemetlen érzés, majd a fájdalom is percek alatt eltűnt. Most csak elviszem. Mit tartalmaz a Nurofen hatóanyaga az ibuprofen, de inkább Nurofen tabletta formájában veszem be pénzt, mert drágább lehet, de az arcra gyakorolt ​​hatás!

Mi segít Nurofennek? Használati útmutató, árak és vélemények

A nem szteroid gyulladásgátló gyógyszercsoportok közül a hatékony gyógyszer a Nurofen. Mi segíti ezt a fájdalomcsillapító hatással rendelkező modern gyógyszert? A gyógyszer gyorsan csökkenti a fájdalom súlyosságát. A Nurofen gyógyszer, az alkalmazási útmutató azt javasolja, hogy alkalmazzák a teljes testhőmérséklet csökkentésére hipertermia esetén, a fertőző kóros betegségek hátterében.

Kiadási forma és összetétel

Nurofen tablettákat és gélt állítanak elő. A tablettákat fehér héj borítja, alakja kerek, mindkét oldalán domború. A tabletták egyik oldalán fekete Nurofen felülnyomás található. Egy szakaszon a tabletta fehér vagy csaknem fehér. A buborékcsomagolás 6, 8, 10 vagy 12 tabletta lehet.

A gyógyszer szintén kapható gél formájában, amelyet külsőleg alkalmaznak. A gél színtelen, átlátszó vagy enyhén opálos. Ez egy homogén anyag, amelynek jellegzetes az izopropil-alkohol illata. 30, 50 vagy 100 g alumíniumcsövekben található.

A Nurofen tabletta összetétele, amely segít a fájdalom és gyulladás kezelésében, az ibuprofen hatóanyagot tartalmazza. A kompozícióban további komponensek vannak: nátrium-citrát-dihidrát, kroskarmellóz-nátrium, nátrium-lauril-szulfát, szilícium-kolloid-dioxid, sztearinsav.

A Nurofen gél aktív komponensként ibuprofént tartalmaz, valamint további anyagokat: hyetellóz, benzil-alkohol, nátrium-hidroxid, izopropil-alkohol, víz.

A részletes leírással kapcsolatos használati utasítások szerepelnek a gyógyszer dobozában.

Farmakológiai tulajdonságok

A Nurofen hatóanyaga az ibuprofen, a fenilpropionsav származéka. Lenyelve gátolja a prosztaglandinok képződését - olyan anyagok, amelyek gyulladásos reakciót okoznak az emberi testben (úgynevezett gyulladásos mediátorok), amelyeknek köszönhetően gyulladásgátló, fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatásuk van.

A kutatók beszámoltak a Nurofenről és rámutattak arra, hogy stimulálják saját interferonuk termelődését - egy anyagot, amely az immunitás egyik fő tényezője..

Így az ibuprofen egyik kiegészítő tevékenysége az immunitás stimulálása, ami igazolja a Nurofen használatát a vírusfertőzések kezelésében.

Mi segít Nurofennek

A Nurofen alkalmazásának indikációit meghatározzák:

  • rheumatoid betegségek (deformáló osteoarthritis, rheumatoid arthritis, reuma, ankilozó spondilitis, köszvény súlyosbodása);
  • súlyos fájdalom szindróma, amelyben a perifériás idegrendszer károsodását észlelik;
  • a láz állapota fertőző és gyulladásos betegségekben szenvedő betegekben;
  • fertőző-gyulladásos vagy fájdalmas folyamat adnexitis, ENT szervek betegségei, algodismenorrhea; fogfájás, migrén, fejfájás.

A Nurofen kenőcs ajánlott a következő betegségek és állapotok esetén alkalmazni:

  • hátfájás;
  • izomfájdalom;
  • neuralgia;
  • sport sérülések;
  • ízületi gyulladás;
  • ficamok.

A Nurofen gyógyszer: használati utasítás

A gyógyszert az orvos utasításainak megfelelően használja..

Gel Nurofen, használati utasítás

A kenőcsöt külső felhasználásra alkalmazzák, csak 12 éves életkor utáni betegeknek és felnőtteknek ajánlott. A gyógyszer egyetlen adagja 50-125 mg ibuprofen, azaz 4-10 cm gél. A szerszámot legfeljebb napi négyszer használhatja, a használat közötti időköznek pedig legalább 4 órának kell lennie. Ha két hét használat után nem tapasztalható javulás, a gyógyszert abba kell hagyni. Dörzsölje a terméket a bőrbe, amíg teljesen felszívódik.

Nurofen gyermekek: összetétel és használati utasítás

A gyermekeknek szánt NSAID-ok édes ízű szuszpenzió formájában készülnek, kellemes gyümölcsös illattal. Egy lapában (5 ml) a gyógyszer 100 mg hatóanyagot tartalmaz. A gyógyszert 100 vagy 150 ml-es palackokban szállítják, adagolóval vagy speciális mérőkanállal.

Nurofen tabletta - használati utasítás

A gyógyszert tablettákban 12 éves kortól és felnőtteknek írják fel 200 mg dózisban, naponta 3-4 alkalommal. Tablettákat kell fogyasztania étkezés után. A gyors hatás elérése érdekében az adagot néha 400 mg-ra emelik, napi háromszor kell bevennie. Ha a Nurofent 6-12 éves gyermekek számára írják elő, akkor a következő adagot kell betartani: 200 mg, legfeljebb napi négyszer..

Ezt a gyógyszert, mint például a Nurofen kapszulákat, csak 20 kg vagy annál nagyobb súlyú gyermekek számára írják fel. Ebben az esetben az intervallumnak legalább 6 órának kell lennie. Ha a kezeléstől számított 2-3 napon belül a beteg nem érez javulást, orvoshoz kell fordulnia. A gyógyszert még cukorbetegeknek is fel lehet írni, mivel a cukor nem tartozik az egyedi gyógyszerbe.

A gyermekek számára készített Nurofent gyertyák formájában is gyártják. A gyermekeknek szánt Nurofent kisgyermekes betegeknek fájdalomcsillapító és lázcsillapító szerként kapják a gyermekkorban jellemző fertőzések, influenza, SARS, oltás utáni láz, valamint fájdalom és láz esetén, gyakran kísérve a fogszabályozást..

Az 1 adag adagját gyermekeknél 5-10 mg / 1 testtömeg-kg mennyiségben kell meghatározni. A gyógyszereket naponta akár 3-4 alkalommal is be lehet venni, lehetséges, hogy ugyanazokat az időintervallumokat tartják fenn. 3 és 6 hónapos csecsemők esetében a napi adag nem haladhatja meg a 150 mg-ot. Lázcsillapítóként a szuszpenziót legfeljebb 3 napig adják be, és a fájdalom enyhítésére 5 napig alkalmazhatók..

A rutin vakcinázást követő lázas reakció kialakulása esetén a gyermekeknek szánt egyszeri 50 mg-os Nurofen-adag javallt. A 6 és 12 év közötti betegeknek tablettákban gyulladáscsökkentő gyógyszert írnak fel, legfeljebb napi háromszor, 200 mg-os adaggal. A gyógyszer tabletta formájában nem írható fel olyan gyermekek számára, akiknek súlya nem éri el a 20 kilogrammot.

Ellenjavallatok

A Nurofen és analógjai nem használhatók, ha a beteg a következő betegségekkel és tényezőkkel rendelkezik:

  • a gastrointestinalis traktus eróziós és fekélyes elváltozásai akut fázisban;
  • súlyos szívelégtelenség;
  • vérbetegségek;
  • súlyos artériás hipertónia;
  • a belső és a középfül kóros állapota;
  • vérzéses diatézis;
  • szemészeti betegségek;
  • károsodott vese- vagy májfunkció;
  • aszpirin triád;
  • túlérzékenység az NSAID-okkal szemben;
  • III. Trimeszter és szoptatás;
  • életkor 3 hónap.

A Nurofen analógokat és maga a gyógyszert óvatosan kell kombinálni más gyógyszerekkel. A drog és az alkohol együttes használata tilos.

Mellékhatások

A Nurofen-ről szóló, az orvosok és a betegek áttekintése szerint a szigorúan az utasításoknak megfelelő alkalmazás esetén ez jól tolerálható, és a használat utáni mellékhatások ritkák. A gyógyszer következő mellékhatásai ismertek:

  • Emésztőrendszer - dyspepsia, étvágytalanság, a Nurofen hosszantartó használata hozzájárul a gyomor-bél traktus nyálkahártyájának eróziójához és fekélyeihez;
  • Központi idegrendszer - fejfájás, pszichomotoros agitáció, szédülés, alvászavarok;
  • Szív- és érrendszer - szívritmus megsértése, légszomj, magas vérnyomás, ritkán - szívelégtelenség;
  • Az immunrendszer - bőr-allergiás reakciók csalánkiütés, multiforme exudatív eritéma, angioödéma, hörgőgörcs, ritkán Lyell-szindróma formájában;
  • Húgyúti rendszer - károsodott vesefunkció, poliuria, nephritis, cystitis;
  • Véroldal: vérszegénység, leukopénia, agranulocitózis, trombocitopénia.

Kölcsönhatás

Ne vegye be egyszerre Nurofen-t és acetil-szalicilsavat, valamint más NSAID-kat. Az ibuprofen csökkenti az acetil-szalicilsav vérlemezke- és gyulladásgátló hatásait. Ezen túlmenően azokban a betegekben, akik vérlemezke-gátló szerként acetilszalicilsavat szednek, az ibuprofen szedése után nő az akut koszorúér elégtelenség előfordulása.

  • Az ibuprofen és az orális hipoglikémiás gyógyszerek egyidejű használata az utóbbi - inzulin és szulfonilkarbamid-származékok - hatásának fokozódásához vezet.
  • Kombinálva az ösztrogén, a GCS, az etanol, az mineralokortikoidok mellékhatása fokozódik.
  • Az ibuprofen felszívódása csökken a kolesztiramin és antacidok együttes alkalmazásával.
  • Az ibuprofen és a metotrexát, a lítiumkészítmények, a digoxin egyidejű használata növeli az utóbbi koncentrációját a vérben.
  • A gyógyszer fájdalomcsillapító hatása aktiválja a koffeint.
  • A vérzés kockázata növekszik, ha Nurofen és antikoagulánsok, trombolitikus szerek egyidejű alkalmazása történik.
  • Az ibuprofen és a cefoperazon, a cefamandol, a plikamicin, a cefotetán és a valproinsav egyidejű használata növeli a hypoprothrombinemia előfordulását..
  • Az ibuprofen növeli a ciklosporin plazmakoncentrációját, illetve növeli a hepatotoxikus megnyilvánulások valószínűségét.
  • A ciklosporin és az arany készítmények egyidejű alkalmazása növeli az ibuprofennek a vesében a prosztaglandin szintézisére gyakorolt ​​hatását, ennek eredményeként növekszik a nefrotoxicitás.
  • Az ibuprofen plazmakoncentrációja megemelkedik, miközben olyan gyógyszereket szed, amelyek gátolják a tubuláris szekréciót.
  • Mikroszomális oxidációs induktorok egyidejű alkalmazásával növekszik a hidroxilált aktív metabolitok termelése, nő a hepatotoxikus megnyilvánulások kockázata.
  • Ugyanakkor az ibuprofen csökkenti az értágító szerek vérnyomáscsökkentő hatását, a hidroklorotiazid és a furoszemid natriuretikus hatását.
  • A mikroszomális oxidációgátlók együttes alkalmazása csökkenti az ibuprofen hepatotoxikus hatásainak valószínűségét.

Az ibuprofen és az uricosuric szerek egyidejű használata csökkenti az utóbbi hatékonyságát. Az ibuprofen növeli a vérlemezke-gátlók, közvetett antikoagulánsok, fibrinolitikumok hatékonyságát.

Különleges utasítások

A gyógyszert az orvos utasításai szerint kell bevenni. Több mint 7 napig tartó tabletta használata esetén a betegnek ellenőriznie kell a vér klinikai képét, rendellenességek kialakulásával a Nurofen-kezelést azonnal abba kell hagyni..

Nem ajánlott alkoholos italok használata a gyógyszeres kezelés alatt, mivel ebben az esetben megnő a mérgező májkárosodás kockázata. Ha a beteg műtét alatt áll, akkor a Nurofen-kezelést abba kell hagyni, és mindenképpen tájékoztassa az orvost a terápia menetéről..

Mivel szédülés és homályos látás lehetséges a kezelésben részesülő betegeknél, a betegeknek tartózkodniuk kell az autóvezetéstől.

Analógok és ár

Ennek a gyógyszernek az analógjai olyan gyógyszerek, amelyek hatóanyagként ibuprofént tartalmaznak. Ezek Brufen, Ibuprofen, Ibuprom, Ibufen gyógyszerek.

Vásárolhat Nurofen tablettát, amelynek ára 180 kapszula 20 kapszula számára, recept nélkül. A Nurofen gél ára átlagosan 180 rubel. 50 g-os csomagolásonként. A 100 g-os csomagolás költsége átlagosan 330 rubel. A kenőcsét bármilyen gyógyszertárban meg lehet vásárolni, orvosi rendelvény nélkül..

A betegek véleménye a Nurofenről

A Nurofen tablettákkal kapcsolatos számos véleménye azt mutatja, hogy a gyógyszer hatékony a különféle fájdalmak esetén. Különösen segít a fogfájásnál, a fejfájásnál. Ezenkívül a gyógyszer lázcsillapítóként is hatékony. Az áttekintések mellékhatásaként leggyakrabban a gyomor-bél problémákat és az allergiás reakciókat említik.

A gél áttekintése azt is jelzi, hogy a gyógyszer hatékony fájdalomcsillapító. Vannak olyan vélemények, amelyekben írják a gyógyszer hatástalanságát a hátfájás ellen, és megemlítik azt is, hogy a gél csak rövid ideig távolítja el a kellemetlen érzéseket.

Gyerekkorom óta anyám fájdalomcsillapítókat és lázcsillapító tablettákat adott Nurofennek, amely után egy ideig feláll a lábadra, és teljesen egészséges embernek tűnik! Hallottam, hogy a Nurofen tabletta nemcsak különféle akut betegségekkel, például akut légzőszervi fertőzésekkel és influenzával, hanem fejfájással, PMS-rel, fogfájdalommal és más fájdalmakkal is jól használható..

Az eszköz NAGYON erős, valóban segít, de csak szélsőséges esetekben! Csak akkor, ha nincs kiút, és mindent megpróbálnak - csak akkor forduljon segítségért Nurofenhez.

Megkaptam a Nurofent, ahonnan valóban segített enyhíteni a fájó fogfájást. Először két tablettát ittam egyszerre. Ez az utasításokban megengedett. Csak annyira szenvedtem a fájó fogfájást, hogy a lehető leghamarabb megszabadultam tőle. Fogyasztott tablettákat étkezés előtt. Csak öt-hét perc alatt a rögeszmés fájdalom eltűnt valahol. A fej megvilágosodott és a hangulat jelentősen javult. Ez jó eredmény. Dél volt. Este ismét fogfájást és fejfájást éreztem. Vett egy újabb tablettát, de evés után. Ezúttal a tabletta gyakorlatilag nem volt hatással. Nyilvánvalóan addiktív hatás.

Nurofen tabletta

A Nurofen egy nem-szteroid gyulladásgátló (NSAID) csoportba tartozó gyógyszer, amelynek fájdalomcsillapító, gyulladásgátló és lázcsillapító hatása van különböző kóros állapotokban és betegségekben..

Ezért a Nurofent tüneti szerként használják különféle betegségek komplex kezelésében, fájdalommal, szöveti gyulladással és láz kíséretében..

Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogy az orvosok miért írják fel a Nurofen gyógyszert, beleértve a használati utasításokat, analógjaikat és a gyógyszerek árait a gyógyszertárakban. Ha már használta a Nurofent, hagyjon visszajelzést a megjegyzésekben.

A kibocsátás összetétele és formája

A Nurofen Forte cukorfehér bevonatú tablettákban készül. A tabletta mindkét oldalán domború, kerek, a tabletta egyik oldalán van egy piros felirat: "Nurofen 400". 6 vagy 12 darab buborékfóliában van, a hólyagok kartondobozban vannak csomagolva.

Egy Nurofen Forte tabletta 400 mg ibuprofént tartalmaz, valamint kiegészítő komponenseket: nátrium-citrátot, nátrium-lauril-szulfátot, kroskarmellóz-nátriumot, sztearinsavat, karmellóz-nátriumot, szilícium-kolloid-anhidridet, titán-dioxidot, akácot, szacharózt, talkumot, makrogolt 6000, ipari metilezett alkoholt víz.

Klinikai és farmakológiai csoport: NSAID-ok.

Milyen betegségek esetén alkalmazható a Nurofen??

A Nurofenre vonatkozó utasítások szerint, tabletta formájában, a gyógyszert felírták:

  1. Fejfájás;
  2. Fogfájás
  3. Migrén;
  4. izomfájdalom;
  5. neuralgia
  6. Algodismenorea;
  7. Reumás fájdalmak;
  8. Láz SARS vagy influenza miatt;
  9. Hátfájás.

Külsőleg a Nurofent az utasítások szerint kell felhasználni:

  1. neuralgia
  2. Ízületi gyulladás;
  3. izomfájdalom;
  4. Sport sérülések;
  5. Tüskék, szalagkárosodások;
  6. Hátfájás.

Farmakológiai tulajdonságok

A Nurofen fájdalomcsillapító, lázcsillapító és gyulladáscsökkentő hatást fejt ki. A hatásmechanizmus a prosztaglandinok szintézisének elnyomása - fájdalom, gyulladás és hőmérsékleti reakció mediátorai.

Az ibuprofen bevétele után gyorsan felszívódik az emésztőrendszerből. A hatóanyag maximális koncentrációját a vérplazmában 1-2 óra múlva meghatározzák. beadás után, ízületi folyadékban - 3 óra múlva. bevétel után. Az ibuprofen a májban metabolizálódik, változatlan formában és a metabolitok formájában ürül a vesékből. Az eliminációs felezési idő csaknem 2 óra.

Használati útmutató

A használati utasítás szerint a gyógyszert szájon át kell bevenni. A Nurofen tablettát vízzel kell lemosni. A gyomorral túlérzékeny betegeknek ajánlott a gyógyszert étkezés közben bevenni..

  • Felnőtteknek és 12 évesnél idősebb gyermekeknek 1 lap van előírva. (200 mg) napi 3-4 alkalommal. A felnőtteknél a gyorsabb terápiás hatás elérése érdekében az adagot 2 tablettára lehet növelni. (400 mg) napi háromszor. A felnőttek maximális napi adagja 1200 mg (6 tabletta).
  • 6 és 12 év közötti gyermekek számára előírt 1 lap. (200 mg) napi 3-4-szer; a gyógyszert csak 20 kg-nál nagyobb testtömegű gyermekek számára lehet felírni. A 6–18 éves gyermekek maximális napi adagja 800 mg (4 tab.).
  • A tabletták bevétele közötti időköznek legalább 6 órának kell lennie. A gyógyszert csak rövid távú használatra szánják..

Ha a gyógyszer használata során 2-3 napon belül a tünetek továbbra is fennállnak vagy fokozódnak, abba kell hagyni a kezelést és orvoshoz kell fordulni.

Ellenjavallatok

Az utasítások szerint a tablettákat nem szabad felhasználni gyomor- vagy bélfekélyek súlyosbodásához és akut gasztritiszhez, szívelégtelenség esetén, magas vérnyomás és súlyos magas vérnyomás, hemofília, vérzéses diatézis, halláskárosodás, károsodott máj vagy vese esetén..

Az egyik legfontosabb ellenjavallat az NSAID-okkal szembeni allergia, az aszpirin és az aszpirin-triád jelenléte. Ha ezt az ellenjavallatot figyelmen kívül hagyják, akkor anafilaxiás sokk vagy súlyos bronchiális asztma rohamok fordulhatnak elő, amelyek asztmás állapotba válhatnak..

A tablettákat nem szabad inni 6 év alatti gyermekek számára, valamint az elmúlt hónapok terhessége és szoptatás ideje alatt. A terhesség alatt a kezelés elején történő felhasználás csak a rendeltetési célokat szolgálhatja, de ennek ellenére jobb.

Terhesség és szoptatás

A gyógyszer használata a terhesség harmadik trimeszterében ellenjavallt. Kerülje a gyógyszer használatát a terhesség I. és II. Trimeszterében, ha szükséges, vegye be a gyógyszert, konzultáljon orvosával.

Bizonyítékok vannak arra, hogy az ibuprofen kis mennyiségben átjuthat az anyatejbe, anélkül, hogy negatív következményekkel járna a csecsemő egészségére, ezért általában rövid távú alkalmazás esetén nincs szükség a szoptatás leállítására. Ha a gyógyszer hosszú távú használatára van szüksége, konzultáljon orvosával, hogy megoldja a szoptatás abbahagyásának kérdését a gyógyszer használatának ideje alatt..

Mellékhatás

A Nurofen 2-3 napig történő alkalmazásakor a mellékhatások gyakorlatilag nem figyelhetők meg. Hosszabb időn át történő alkalmazás esetén a következő mellékhatások jelentkezhetnek:

  • homályos látás;
  • száraz és irritált szem;
  • halláscsökkenés, csengő vagy fülzúgás;
  • vérnyomás növekedése;
  • tachycardia;
  • nefrotikus szindróma;
  • hasi fájdalom, irritáció;
  • a szájnyálkahártya szárazsága és fájdalma;
  • székrekedés;
  • hányinger, hányás;
  • gyomorégés;
  • étvágytalanság;
  • kellemetlen érzés az epigastriumban;
  • hasmenés;
  • felfúvódás;
  • fejfájás;
  • szédülés;
  • álmatlanság, izgatottság, álmosság, depresszió;
  • zavar, hallucinációk;
  • akut veseelégtelenség;
  • vérszegénység (beleértve hemolitikus, aplasztikus);
  • thrombocytopenia;
  • trombocitopén purpura;
  • agranulocytosis;
  • leukopenia;
  • allergiás nátha;
  • hörgőgörcs, légszomj;
  • fokozott izzadás;
  • bőrkiütés, viszketés, csalánkiütés, Quincke ödéma, anafilaktoid reakciók, anafilaxiás sokk;
  • a gyomor-bél traktus eróziós és fekélyes léziói (egyes esetekben perforáció és vérzés komplikáltak).

Hosszú távú, nagy adagokban történő alkalmazás esetén: a gyomor-bél nyálkahártya fekélye, vérzés (ideértve a gyomor-bél traktusból, az ínyből, a méhből, az aranyérből), látáskárosodás (színes látás, skótóma, ambliopia).

Az analógok

A következő gyógyszerek a Nurofen szerkezeti analógjai:

  • Orális alkalmazásra: Advil, ArthroKam, Bonifen, Brufen SR, Burana, Deblock, Ibuprom, Ibuprofen, Ibufen, MIG 400, Nurofen Express, Nurofen Rapid Forte, Solpafleks, Faspik;
  • Külső felhasználásra: Dolgit, Ibalgin, Ibuprofen, Ibuprofen-Verte.

A NUROFEN átlagos ára a gyógyszertárakban (Moszkva) 96 rubel.

Tárolási feltételek

A Nurofent száraz helyen kell tárolni, napfény és az illetéktelen személyek hozzáférése nélkül. Az ajánlott hőmérséklet-szabályozás nem haladhatja meg a szobahőmérsékletet. Felhasználhatósági időtartam - legfeljebb 3 év.

Gyógyszertári nyaralási feltételek

A gyógyszert engedélyezték a tőzsdén kívüli eszközként történő felhasználásra.

A fiam hőmérséklete 39,5 volt, az orvos vagy analginum gyertyákat, vagy nurofent írt fel, természetesen a gyertyák sokkal hatékonyabbak, de 16 éves korában nem volt megfelelő a gyertyákat feltenni. A végén a nurofen egyáltalán nem segített, miután a hőmérséklet megkezdése nem kezdett csökkenni, a szokásos paracetamol, segített))

Nagyon jó gyógyszer. Még soha nem használtam. És gyermekorvosom azt írja elő, hogy gyulladáscsökkentő megfázás esetén. Szóval csak kezdjük el inni ezt a szirupot. Nagyon sokat segít. Nagyon sok mellékhatást olvastam. Ijesztő, természetesen, ez. De remélem, hogy gyakran nem fogadjuk el, és nem is fogadjuk el adósságként. És mindig megpróbálom egy kicsit csökkenteni az adagot, ha lehetséges. Eddig nem láttam ilyesmit a gyermekemben.

Nurofen

Árak az online gyógyszertárakban:

A Nurofen nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer, fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatású.

Kiadási forma és összetétel

A Nurofen a következő formákban érhető el:

  • Bevont tabletta: mindkét oldalán domború, kerek, fehér vagy csaknem fehér, egyik oldalán fekete Nurofen felirattal (6 vagy 8 darab buborékfóliában, kartoncsomagban vagy műanyag tartályban, 1 vagy 2 buborékfóliában; 10 darab buborékfóliában, kartoncsomagban) vagy 1, 2 vagy 3 műanyag tartály buborékcsomagolásban; mindegyik 12 darab buborékfóliában, kartoncsomagban vagy 1, 2, 3, 4 vagy 8 műanyag tartályban;
  • Gél külső felhasználásra 5%: homogén, színtelen, átlátszó vagy enyhén opálos, izopropil-alkohol szagával (30 g, 50 g vagy 100 g alumíniumcsövekben, kartoncsomagban, 1 cső).

Hatóanyag: ibuprofen - 0,2 g 1 tablettában; 5 g / 100 g gél.

  • Tabletta: nátrium-lauril-szulfát, sztearinsav, kroskarmellóz-nátrium, kolloid szilícium-dioxid, nátrium-citrát-dihidrát;
  • Héjtabletták: talkum, titán-dioxid, nátrium-karmellóz, szacharóz, makrogol 6000, akácgumi, fekete tinta;
  • Gél: nátrium-hidroxid, izopropil-alkohol, hyetellóz, benzil-alkohol, tisztított víz.

Felhasználási javallatok

A Nurofen mindkét adagolási formájára jellemző indikációk:

  • Hátfájás;
  • neuralgia
  • Reumás fájdalmak;
  • Ízületi gyulladás;
  • izomfájás.

Filmtabletták esetén:

  • Migrén;
  • Fejfájás;
  • Fogfájás;
  • Láz SARS és influenza esetén;
  • Algodismenorea

Külső felhasználásra szánt gél esetén:

  • Sport sérülések;
  • Tüskék, szalag sérülések.

Ellenjavallatok

A Nurofen abszolút ellenjavallata tabletta formájában:

  • Az artériás hipertónia súlyos kimenetele;
  • Szív elégtelenség;
  • Vérzéses diatézis, hemofília és más véralvadási rendellenességek, hypocoagulation állapotok;
  • Az emésztőrendszer eróziós és fekélyes lézióinak súlyosbodása (ideértve a gyomorfekélyt, fekélyes vastagbélgyulladást, a nyombél és a gyomor peptikus fekélyének súlyosbodását, Crohn-kór);
  • Emésztőrendszeri vérzés;
  • Súlyos vese- és / vagy májfunkció;
  • Az acetil-szalicilsav intolerancia hiányos vagy teljes szindróma;
  • A vestibularis készülék patológiája, hallásvesztés;
  • Intrakraniális vérzés;
  • A szívkoszorúér bypass műtét utáni időszak;
  • Szem látásromlás, scotoma, ambliopia, látóideg betegség;
  • Glükóz-6-foszfát dehidrogenáz hiány;
  • Terhesség periódusa (harmadik trimeszter);
  • A szoptatás időszaka;
  • Gyerekek életkora hat évig;
  • Túlérzékenység a gyógyszer fő vagy kiegészítő alkotóelemeivel szemben.

Relatív ellenjavallatok tabletták esetén:

  • Cerebrovaszkuláris betegség;
  • Szívkoszorúér-betegség;
  • Ismeretlen eredetű vérbetegségek (vérszegénység és leukopénia);
  • Krónikus szívelégtelenség
  • Artériás hipertónia;
  • Perifériás artériás betegség;
  • Bronchiális asztma;
  • Cukorbetegség;
  • Dyslipidaemia;
  • Vesék és / vagy máj együttes betegségei;
  • Súlyos szomatikus betegségek;
  • Kórtörténetben nyombélfekély és gyomor;
  • Vastagbélgyulladás, enteritis, gastritis;
  • A gyomor-bél traktus vérzésével kapcsolatos amnesztikus adatok;
  • Nefrotikus szindróma;
  • Hyperbilirubinemia;
  • A máj cirrózisa portális hipertóniával;
  • Nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek (NSAID) hosszú távú használata;
  • Antikoagulánsok (klopidogrél, warfarin, acetil-szalicilsav stb.), Orális glükokortikoszteroidok (beleértve a prednizonot) és szelektív szerotonin-újrafelvétel-gátlók egyidejű használata;
  • Terhesség periódusa (első és második trimeszter);
  • Idős kor;
  • Gyermekek életkora 12 éves korig;
  • Gyakori ivás, dohányzás.

A Nurofen abszolút ellenjavallata gél formában:

  • Az acetil-szalicilsav intolerancia hiányos vagy teljes szindróma;
  • Gyermekek életkora 12 éves korig;
  • Túlérzékenység a gyógyszer fő vagy kiegészítő alkotóelemeivel vagy más NSAID-okkal szemben.

A gél relatív ellenjavallata:

  • A máj, a vesék és a gyomor-bélrendszer egyidejű betegségei;
  • Orrnyálkahártya, urticaria, az orrüreg nyálkahártyájának polipjai;
  • Terhesség és szoptatás.

Adagolás és adminisztráció

Bevont tabletta

A tablettákat szájon át, étkezés után, vízzel kell bevenni.

Felnőtt betegek és 12 évesnél fiatalabb gyermekek számára a Nurofent 200 mg-os adagban kell felírni napi 3-4 alkalommal. Gyorsabb terápiás hatás érhető el, ha az adagot napi háromszor 400 mg-ra növelik.

6–12 éves gyermekek (20 kg-nál nagyobb testtömeggel) naponta legfeljebb négyszer 200 mg Nurofent írnak fel. Az adagok közötti intervallumnak legalább 6 órának kell lennie.

Nem ajánlott naponta több mint 6 tablettát bevenni. A maximális adag napi 1200 mg.

Ha a tünetek 2-3 napig fennállnak, a tablettát abba kell hagyni és orvoshoz kell fordulni..

Gél külső használatra

A gélt helyi (külső) felhasználásra szánják. A bőrbe kell dörzsölni, amíg teljesen felszívódik..

Felnőtteknek és 12 évesnél idősebb gyermekeknek egyetlen adagja 50-125 mg ibuprofen (4-10 cm hosszú géloszlop). Az újrafelhasználás legkorábban 4 óra múlva lehetséges, az alkalmazás gyakorisága - legfeljebb napi 4 alkalommal.

Ha két hétig a gél felhordása után nincs javulás, akkor azt el kell dobni.

Mellékhatások

A Nurofen tabletták 2-3 napig történő használatakor a mellékhatások nagyon ritkák. Hosszabb kezelés esetén a következő mellékhatások lehetséges:

  • Emésztőrendszer: gyomorégés, hányás, émelygés, kellemetlenség és mellkasi mellkasi fájdalom, hasi fájdalom, anorexia, a gyomor-bél traktus eróziós és fekélyes elváltozásai (néha perforációval és vérzéssel), puffadás, hasmenés, székrekedés, az íny nyálkahártyájának fekélye, fájdalom száj, a száj nyálkahártya irritációja és szárazsága, afta stomatitis, hepatitis, pancreatitis;
  • Szív- és érrendszer: fokozott vérnyomás, szívelégtelenség, tachikardia;
  • Légzőrendszer: légszomj, hörgőgörcs;
  • Idegrendszer: szédülés, fejfájás, álmosság, álmatlanság, hallucinációk, zavart, izgatottság, depresszió; ritkán - aszeptikus meningitis (autoimmun betegségben szenvedő egyéneknél);
  • Hemopoietikus rendszer: trombocitopénia, agranulocitózis, vérszegénység (beleértve az aplasztikus és hemolitikus), leukopénia, thrombocytopenic purpura;
  • Húgyúti rendszer: akut veseelégtelenség, cystitis, poliuria, nephotikus szindróma (beleértve az ödémát), allergiás nephritis;
  • Érzékszervek: homályos látás, a szem kiszáradása és irritációja, scotoma, diplopia, a szemhéjak és a kötőhártya duzzanata (allergiás eredetű), reverzibilis toxikus optikai neuritisz, zaj vagy csengő a fülben, halláskárosodás;
  • Allergiás reakciók: Quincke ödéma, láz, urticaria, viszketés, anafilaxiás sokk, anafilaktoid reakciók, bőrkiütés, Lyell-szindróma, Stevens-Johnson-szindróma, allergiás nátha, eozinofília;
  • Egyéb reakciók: fokozott izzadás.

Az ibuprofen nagy adagokban történő hosszantartó használata esetén látáskárosodás (ambliopia, scotoma, színlátás károsodás), vérzés (idegbélből, gyomor-bél traktusból, aranyérből, méhből) és az emésztőrendszer nyálkahártyájának fekélyei léphetnek fel.

A Nurofen gél alkalmazásakor helyi reakciók léphetnek fel a bőr enyhe bőrpírja, bizsergő érzés vagy égő érzés, valamint allergiás reakciók és hörgőgörcs (ritkán) formájában..

Különleges utasítások

A gyógyszer hosszantartó használata során ellenőrizni kell a vese és a máj funkcionális állapotát, valamint a perifériás vér képét. A gastropathia tünetei esetén különleges ellenőrzésre van szükség, beleértve az általános vérvizsgálatot (a hemoglobinszint meghatározása), egy eszophagogastroduodenoszkópiát és a páciens székletének okkult vérvizsgálatát..

A 17-ketoszteroid meghatározása előtt a Nurofent 48 órával a vizsgálat előtt meg kell szüntetni..

A kezelés alatt nem ajánlott alkoholfogyasztást, és tartózkodni kell a vezetéssel és a potenciálisan veszélyes mechanizmusokkal való munkavégzéssel kapcsolatos tevékenységektől..

A gél felhordása után alaposan mosson kezet.

A gél formájú készítményt tilos az ajkak és a szem környékére, valamint a sérült bőrre felvinni. Kerülje az ajkakkal és a szemmel való érintkezést. A Nurofen gél véletlenszerű lenyelése esetén a gyomor-bélrendszer megsértése lehetséges. Ebben az esetben öblítse ki a száját és forduljon orvosához.

Gyógyszerkölcsönhatások

Az ibuprofen acetil-szalicilsavval és más NSAID-kkel történő egyidejű használata nem javasolt (az utóbbi trombocita-csökkentő és gyulladáscsökkentő hatásai csökkennek), valamint a trombolitikus és antikoaguláns gyógyszerekkel (a vérzés kockázata növekszik)..

Nurofennel történő egyidejű alkalmazás esetén a cefotetan, plikamicin, cefoperazon, valproinsav és cefamandol növeli a hypoprothrombinemia előfordulási gyakoriságát.

Az aranykészítmények és a ciklosporin fokozza az ibuprofen nefrotoxicitását, ami viszont növeli a ciklosporin koncentrációját a plazmában és növeli annak utóbbi hepatotoxikus hatásainak kialakulásának valószínűségét..

A tubuláris szekréciót gátló gyógyszerek növelik az ibuprofen koncentrációját a plazmában. A mikroszomális oxidációs induktorok (barbiturátok, fenilbutazon, fenitoin, triciklusos antidepresszánsok, rifampicin, etanol) növelik a súlyos hepatotoxikus reakciók kockázatát, és a mikroszomális oxidációgátlók ellentétes hatásúak.

A Nurofen csökkenti a hidroklorotiazid és a furoszemid natriuretic hatását, az értágító szerek vérnyomáscsökkentő hatását és az uricosuricus szerek hatékonyságát; fokozza a fibrinolitikumok, a vérlemezke-gátló szerek, az indirekt antikoagulánsok és az orális hipoglikémiás szerek (inzulin és szulfonilkarbamidok) hatását.

Az ibuprofen fokozza az etanol, az ösztrogének, a glükokortikoszteroidok és az mineralokortikoidok mellékhatásait..

A kolesztiramin és az antacidok csökkentik az ibuprofen felszívódását.

A Nurofen növeli a metotrexát, digoxin és lítium készítmények plazmakoncentrációját.

A koffein fokozza az ibuprofen fájdalomcsillapító hatását.

A tárolás feltételei

Tárolja száraz helyen, legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten. A gyermekektől elzárva tartandó..

Lejárat dátuma - 3 év.

Talált hibát a szövegben? Válassza ki és nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűket.

Nurofen

Használati útmutató:

Árak az online gyógyszertárakban:

A Nurofen nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer (NSAID).

Kiadási forma és összetétel

  • Bevont tabletta: kerek, domború mindkét oldalán, fehér vagy csaknem fehér, egyik oldalán fekete „Nurofen” felirattal; a keresztmetszet fehér vagy csaknem fehér színű magját és héját ábrázolja (mindegyik 6 vagy 8 darab buborékcsomagolásban, 1 vagy 2 buborékcsomagolás kartoncsomagolásban vagy műanyag tartályban; 10 darab buborékcsomagolásban, 1, 2 vagy 3 buborékcsomagolás kartoncsomagolásban vagy műanyag tartály; 12 db buborékcsomagolásban, 1, 2, 3, 4 vagy 8 buborékcsomagolás kartoncsomagolásban vagy műanyag tartályban);
  • Gél külső felhasználásra 5%: homogén, színtelen, átlátszó vagy enyhén opálos, jellegzetes izopropil-alkohol szagú (mindegyik 30, 50 vagy 100 g alumíniumcsövekben, 1 cső kartondobozban).

A készítmény hatóanyaga az ibuprofen:

  • 1 tabletta - 200 mg;
  • 1 g gél - 50 mg.

A tabletták további összetevői:

  • Segédanyagok: nátrium-lauril-szulfát, nátrium-citrát-dihidrát, kroskarmellóz-nátrium, kolloid szilícium-dioxid, sztearinsav;
  • Héj összetétele: karmellóz-nátrium, titán-dioxid, szacharóz, akácmézga, talkum, makrogol 6000, fekete tinta Opacode S-1-277001 (propilénglikol, sellak, vasfesték-fekete-oxid (E172), valamint butanol és izopropanol párologtatók, amelyek a nyomtatási folyamat után elpárologtak, etanol és tisztított víz).

Gél segédanyagok: nátrium-hidroxid, izopropil-alkohol, benzil-alkohol, hyetellóz, tisztított víz.

Felhasználási javallatok

  • Fogfájás;
  • Fejfájás;
  • Migrén;
  • Reumás fájdalmak;
  • Hátfájás;
  • Algodismenorea;
  • izomfájdalom;
  • neuralgia;
  • Láz akut légzőszervi fertőzések esetén.
  • Liga sérülések és rándulások;
  • Hátfájás;
  • Sport sérülések;
  • Ízületi gyulladás;
  • izomfájdalom;
  • neuralgia.

Ellenjavallatok

  • Súlyos artériás hipertónia;
  • Szív elégtelenség;
  • A szívkoszorúér bypass oltása utáni időszak;
  • Súlyos májkárosodás;
  • Látóideg betegségek, ambliopia, látássérülés, scotoma;
  • A gastrointestinalis traktus eróziós és fekélyes elváltozásai az akut szakaszban, ideértve a következőket: a gyomor és a nyombél peptikus fekélyének súlyosbodása, peptikus fekély, fekélyes vastagbélgyulladás, Crohn-kór;
  • Emésztőrendszeri vérzés;
  • Súlyos veseelégtelenség (kreatinin-clearance 4,95 11111 Értékelés: 5 - 22 szavazat

Nurofen tabletta: használati utasítás

Szerkezet

Egy bevont tabletta a hatóanyagot tartalmazza:

200 mg ibuprofen;

segédanyagok: 30 mg kroskarmellóz-nátrium, 0,5 mg nátrium-lauril-szulfát, 43,5 mg nátrium-citrát-dihidrát, 2,0 mg sztearinsav, kolloid szilícium-dioxid

Héj összetétele: 0,7 mg nátrium-karmellóz, 33,0 mg talkum, 0,6 mg akácgumi, 116,1 mg szacharóz, 1,4 mg titán-dioxid, 0,2 mg makrogol 6000, fekete tinta [Opakod S-1 - 277001JND *.

* (A Nurofen felirat fekete tintával van feltüntetve [Opacode S-1-277001JND - (sellak, fekete vas-oxid festék (E172), propilénglikol, izopropanol **, butanol **, etanol **, tisztított víz **).

** Az oldószerek a nyomtatási folyamat után elpárologtak)

Leírás

Kerek, bikonvex tabletta, fehér vagy csaknem fehér színű héjjal bevonva, a tabletta egyik oldalán fekete Nurofen felirattal.

gyógyszerészeti hatás

A gyógyszer nem szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID) csoportjába tartozik. A Nurofen® fájdalomcsillapító, lázcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. Választhatatlanul blokkolja a COX1 és a COX2 elemeket. Az ibuprofen hatásmechanizmusa a prosztaglandinok szintézisének gátlásából származik - fájdalom, gyulladás és hipertermiás reakció mediátorjai.

A láz hőmérsékletének csökkenése az alkalmazás után 30 perccel kezdődik, maximális hatása 3 óra elteltével jelentkezik.

A vezető fájdalomcsillapító mechanizmus az E, F és I. osztályú prosztaglandinok, a biogén aminok termelésének csökkentése, ami a hiperalgézia megelőzéséhez vezet a nociceptorok érzékenységi változásának szintjén. A fájdalomcsillapító hatás leginkább a gyulladásos fájdalom esetén jelentkezik. A fájdalomcsillapító hatás már az ibuprofen bevétele után 15 perccel érezhető.

A gyulladásgátló hatást a ciklooxigenáz (COX) aktivitás gátlása okozza. Ennek eredményeként a prosztaglandinok szintézise gyulladásos fókuszokban. Ez a gyulladásos mediátorok szekréciójának csökkenéséhez és a gyulladásos folyamat eksudatív és proliferációs fázisának aktivitásának csökkenéséhez vezet..

farmakokinetikája

Az abszorpció magas, a plazmafehérjékkel (elsősorban az albuminnal) való kapcsolat több mint 90%. A magas szintű fehérjekötődés viszonylag alacsony megoszlási térfogathoz vezet (0,1 L / kg). Bár az ibuprofen aktívan társul az albuminnal, ez nem befolyásolja a gyógyszerkölcsönhatásokat..

A maximális plazmakoncentráció elérésének idejetah - 1-2 óra, a felezési idő 2 óra. Idős emberekben (65 év felett) a gyógyszer felezési ideje megnő, az általános clearance csökken. Egyes jelentések szerint a 6-18 hónapos csecsemők T-szintje magasabbtah (3 óra). Úgy gondolják, hogy az ibuprofen felezési ideje gyermekeknél nem különbözik jelentősen a felnőtteknél megállapított értéktől.

Az étkezés lelassítja az ibuprofen felszívódását, de nem csökkenti annak biohasznosulását. Étkezéskor a Tmax 30-60 perccel növekszik a böjthez képest, és 1,5-3 óra.

Az ibuprofen lassan behatol az izületi üregbe, megmarad az ízületi szövetben, magasabb koncentrációkat hozva létre benne, mint a plazmában; A maximális koncentrációt az alkalmazás után 5-6 órával lehet megfigyelni. Az cerebrospinális folyadékban alacsonyabb az ibuprofen koncentrációja, mint a plazmában. Felszívódás után a farmakológiailag inaktív R-forma kb. 60% -a lassan aktív S-formává alakul át a gyomor-bél traktusban és a májban. A májban metabolizálódik, 4 metabolit képződésével. A vesén keresztül választódik ki (a beadott adag 70–90% -a ibuprofén és metabolitjai formájában; változatlanul legfeljebb 1%) és kisebb mértékben az epe (kevesebb mint 2%). A vizelettel történő metabolit kiválasztása általában az utolsó adagot követő 24 órán belül végződik. Az ibuprofen és metabolitjainak teljes kiválasztása a vizeletben lineárisan függ az adagotól. 2 hónapos korban a vese jól fejlett ahhoz, hogy megbirkózzon az ibuprofen glomeruláris szűrés útján történő eliminációjával. Egy 49 hónapos, 3 hónapos és 12 éves kor közötti gyermeken végzett vizsgálat nem mutatott életkorfüggő különbségeket az ibuprofen felszívódásának és eliminációjának sebességében.

Felhasználási javallatok

A Nurofent fejfájás és fogfájás, migrén, fájdalmas menstruáció, neuralgia, hátfájás, izom- és reumás fájdalmak kezelésére használják; valamint influenza és megfázás lázával.

Ellenjavallatok

-a gyomor-bél traktus eróziós és fekélyes léziói akut fázisban, ideértve a gyomor és a duodenum peptikus fekélyét az akut stádiumban és / vagy relapszív formában, fekélyes vastagbélgyulladást, peptikus fekélyt, Crohn-kórot;

-NSAID-okkal kapcsolatos gastrointestinalis vérzés vagy perforáció;

-súlyos szívelégtelenség;

-az artériás hipertónia súlyos kimenetele;

-túlérzékenység az ibuprofennel vagy a gyógyszer komponenseivel szemben;

-az acetil-szalicilsav teljes vagy hiányos intolerancia szindróma (rhinosinusitis, urticaria, az orr nyálkahártya polipjei, hörgő asztma); látóideg betegségei; színlátás, ambliopia, scotoma;

-glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiány, hemofília és más vérzési rendellenességek, vérzéses diatézis, hypocoagulation állapot;

-terhesség III trimeszter, szoptatás;

-súlyos májfunkció;

-súlyos veseelégtelenség (kreatinin-clearance kisebb, mint 30 ml / perc);

-halláscsökkenés, a vestibularis készülék patológiája;

-gastrointestinalis vérzés akut és visszatérő formában;

-hemofília és más vérzési rendellenességek, vérzéses diatézis;

-6 év alatti gyermekek;

Óvintézkedések: időskor, szívkoszorúér betegség, cerebrovaszkuláris betegség, diszlipidémia, diabetes mellitus, perifériás artériás betegség, dohányzás, gyakori alkoholfogyasztás, NSAID-ok elhúzódó használata, súlyos szomatikus betegségek, orális kortikoszteroidok (beleértve a prednizonot) egyidejű használata, antikoagulánsok (beleértve a warfarint, klopidogrilt, acetil-szalicilsavat), szelektív szerotonin-újrafelvétel-gátlók szedése; betegség gyógyszer szedésekor gyomorfekély és nyombélfekély betegeknél anamnézisben, gastritiszben, enteritisben, kolitiszben, anamnesztikus információkkal vérzés a gyomor-bélrendszerből; máj és / vagy vesék egyidejű betegségeinek jelenlétében; májcirrózissal portális hipertóniával, nephotikus szindrómával, krónikus szívelégtelenséggel; artériás hipertónia; ismeretlen etiológiájú vérbetegségekkel (leukopénia és vérszegénység); bronchiális asztmában, hiperbilirubinémiában; terhesség (I, II trimeszter); 12 évesnél fiatalabb.

Terhesség és szoptatás

A gyógyszer terhesség alatt történő használata csak orvos felügyelete mellett lehetséges. Nem kívánatos a gyógyszer használata az I. és a II. Trimeszterben, de óvatosan lehetséges. Ha a Nurofent egy terhességet tervező nő, vagy egy nő a terhesség I. és II. Trimeszterében használja, a legkisebb hatékony adagot és a legrövidebb kezelési időt kell választani.

A III. Trimeszter alatt történő alkalmazás ellenjavallt.

A gyógyszer szoptatás ideje alatt nem javasolt. Számos vizsgálatban az ibuprofént nagyon alacsony koncentrációban találták az anyatejben, és valószínűtlen, hogy a csecsemőkre gyakoroljon hatást..

Adagolás és adminisztráció

A gyógyszert rövid távú felhasználásra szánják..

A NUROFEN® felnőtteknek és 12 évesnél idősebb gyermekeknek szájon át, étkezés után, 200 mg-os tablettákban, naponta 3-4-szer. A tablettákat vízzel le kell mosni.

A felnőtteknél a gyors terápiás hatás elérése érdekében az adagot napi háromszor 400 mg-ra (2 tabletta) lehet növelni.

A tünetek enyhítéséhez a legrövidebb időn belül használja a legalacsonyabb effektív adagot..

Ne vegyen be 6 tablettánál többet 24 órán belül. A maximális napi adag 1200 mg. Ha a tünetek továbbra is fennállnak a gyógyszer 2-3 napig történő bevétele után, hagyja abba a kezelést és forduljon orvoshoz.

Csökkent vesefunkciójú betegeknek a gyógyszer beadásakor különös óvatosság szükséges. Ennek a funkciónak a jelentős csökkenése esetén javasolt a kreatinin-clearance vagy a szérum-kreatinin-koncentráció időszakos ellenőrzése..

A gyógyszer krónikus májbetegségben szenvedő betegeknél, időskorúainak orvosa felügyelete alatt kell alkalmazni.

Ha elmulasztja a következő adagot, akkor az ajánlott az adagot az előírt adagolási rendnek megfelelően bevenni, anélkül, hogy megkétszerezi a gyógyszer mennyiségét.

Kivételes esetekben (az ibuprofen gyermekkori formáinak hiányában), receptre és orvos felügyelete mellett felírható a gyógyszer 6–12 éves korú gyermekek számára: 1 tabletta, legfeljebb napi 3-4 alkalommal; a gyógyszer csak akkor használható, ha a gyermek testtömege meghaladja a 20 kg-ot. A tabletták bevétele közötti időtartam legalább 6 óra.

6-9 éves gyermekek (átlagos gyermektömeg 20–29 kg) esetén a maximális adag nem haladhatja meg a napi 600 mg ibuprofént (napi 3 tabletta).

10–12 éves gyermekek esetében (átlagos gyermektömeg 30–40 kg) a maximális adag nem haladhatja meg a napi 800 mg ibuprofént (napi 4 tabletta).

Mellékhatás

A NUROFEN® 2-3 napos használata esetén a mellékhatások gyakorlatilag nem figyelhetők meg. Hosszabb időn át történő alkalmazás esetén a következő mellékhatások jelentkezhetnek:

A gyomor-bélrendszerből: émelygés, hányás, gyomorégés, anorexia, fájdalom és diszkomfort az epigastriumban, hasmenés, puffadás, emésztő-ulceratív léziók fordulhatnak elő (bizonyos esetekben perforációval és vérzéssel bonyolítva), hasi fájdalom, irritáció szájszárazság vagy szájfájdalom, ínyek fekélye, afta stomatitis, pancreatitis, székrekedés, hepatitisz.

Az idegrendszertől: fejfájás, szédülés, álmatlanság, izgatottság, álmosság, depresszió, zavart, hallucinációk, ritkán - az aszeptikus meningitis (gyakrabban autoimmun betegségben szenvedő betegek esetén).

A szív- és érrendszerből: szívelégtelenség, fokozott vérnyomás (BP), tachikardia.

A húgyúti rendszerből: nephotikus szindróma (ödéma), akut veseelégtelenség, allergiás nephritis, poliuria, cystitis.

Vérképző szervek: vérszegénység (beleértve hemolitikus, aplasztikus), thrombocytopenia és thrombocytopenic purpura, agranulocytosis, leukopenia.

Az érzékszervek részéről: halláscsökkenés, csengés vagy fülzúgás, reverzibilis toxikus látóideg-gyulladás, homályos látás vagy diplopia, száraz és irritált szem, kötőhártya és szemhéj duzzanata (allergiás kialakulás), scotoma.

Allergiás reakciók: bőrkiütés, viszketés, urticaria, Quincke-ödéma, anafilaktoid reakciók, anafilaxiás sokk, láz, multiformi eritéma (beleértve a Stevens-Johnson-szindrómát), toxikus epidermális nekrolízis (Lyell-szindróma), eozinofília,.

A légzőrendszerből: hörgőgörcs, légszomj.

Egyéb: izzadás fokozása.

Hosszú távú, nagy adagokban történő alkalmazás esetén - a gyomor-bél traktus nyálkahártyájának fekélye, vérzés (gyomor-bél, íny, méh, aranyér), látáskárosodás (színlátás, skótóma, ambliopia). Ha mellékhatások jelentkeznek, hagyja abba orvosának a szedését.

Overdose

Tünetek: hasi fájdalom, hányinger, hányás, letargia, fejfájás, fülzúgás, metabolikus acidózis, kóma, akut vese- és májelégtelenség, gastrointestinalis vérzés, csökkent vérnyomás (BP), bradycardia, tachikardia, pitvarfibrilláció, stop légzés, a protrombin-idő megnövekedése, görcsök ritkán fordulnak elő.

Kezelés: a gyógyszer bevétele utáni első órában, a gyomor mosása és aktív szén bevétele után

Lúgos ital, kényszerített diurezis és tüneti kezelés is ajánlott..

Gyakori vagy elhúzódó rohamok esetén görcsoldó szereket kell használni (diazepam vagy lorazepam intravénásan)..

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

A NUROFEN tabletta acetil-szalicilsavval (aszpirinnel) történő egyidejű alkalmazása nem javasolt, ha az orvos nem javasolja kis adagokban (legfeljebb 75 mg / nap) az aszpirint, mivel ez növeli a káros mellékhatások kockázatát. Egyidejű alkalmazás esetén az ibuprofen gátolhatja az aszpirin alacsony dózisának a vérlemezke-aggregációra gyakorolt ​​hatását.

Két vagy több NSAID, beleértve a szelektív ciklooxigenáz-2 inhibitorokat, egyidejű alkalmazását szintén kerülni kell, mivel ez növeli a mellékhatások kockázatát..

Antikoagulánsokkal és trombolitikus szerekkel (altepláz, streptokináz, urokináz) együtt adva, a vérzés kockázata ugyanakkor növekszik. A cefamandol, cefaperazon, cefotetan, valproinsav, plikamicin növeli a hypoprothrombinemia előfordulását.

A ciklosporin- és aranykészítmények növelik az ibuprofennek a vesében a prosztaglandinek szintézisére gyakorolt ​​hatását, amelyet a nefrotoxicitás fokozott kockázata jelez. Az ibuprofen növeli a ciklosporin plazmakoncentrációját és hepatotoxikus hatásainak valószínűségét.

Az NSAID-okat nem szabad 8–12 napon belül alkalmazni a mifepristone bevétele után, mivel az NSAID-k csökkenthetik a mifepristone hatását.

Az NSAID-ok és a takrolimusz egyidejű adagolása esetén fokozódhat a nefrotoxicitás kockázata.

Az NSAID-ok és a zidovudin egyidejű alkalmazásával nő a hematológiai toxicitás kockázata.

Az NSAID-ot és kinolonokat szedő betegek fokozott görcsrohamokkal járnak. A tubuláris szekréciót gátló gyógyszerek csökkentik az ibuprofen kiválasztását és növelik a plazmakoncentrációt.

A mikroszomális oxidációs induktorok (fenitoin, etanol, barbiturátok, rifampicin, fenilbutazon, triciklusos antidepresszánsok) növelik a hidroxilált aktív metabolitok képződését, növelve a súlyos hepatotoxikus reakciók kockázatát. Mikroszomális oxidációgátlók - csökkentik a hepatotoxicitás kockázatát.

Csökkenti a vazodilatátorok, a natriuretikumok furoszemid és hidroklorotiazid vérnyomáscsökkentő hatását.

Csökkenti az urikozurikus gyógyszerek hatékonyságát, fokozza a közvetett antikoagulánsok, trombocitaellenes szerek, fibrinolitikumok hatását.

Fokozza az ásványkortikoszteroidok, glükokortikoszteroidok, ösztrogének, etanol mellékhatásait.

Fokozza az orális hipoglikémiás gyógyszerek, szulfonilkarbamidok és inzulinszármazékok hatását. Antacidok és kolesztiramin csökkentik a felszívódást.

Növeli a digoxin, lítiumkészítmények, metotrexát vérkoncentrációját. A koffein fokozza a fájdalomcsillapító hatást.

Elővigyázatossági intézkedések

Az idős betegeknek a gyógyszert óvatosan írják fel, mivel gyakran káros mellékhatásokat mutatnak az NSAID-okkal szemben, elsősorban a gyomor-bélrendszeri vérzés és perforáció miatt, ami az állapot hirtelen romlásához vezethet. Azokat a betegeket, akiknek kórtörténetében gastrointestinalis toxicitás mutatkozik, különösen az idős betegeket, tájékoztatni kell minden szokatlan hasi tünetről (különösen a gastrointestinalis vérzésről), különösen, ha a tünet a gyógyszer szedésének kezdeti szakaszában figyelhető meg..

Ha a betegeknek a gyógyszer szedése közben gyomor-bélrendszeri vérzés lép fel, a gyógyszert sürgősen le kell állítani.

Kerülni kell a Nurofen és más NSAID-ok, beleértve a szelektív ciklooxigenáz-2 inhibitorokat, egyidejű alkalmazását..

A szisztémás lupus erythematosus, valamint a vegyes kötőszöveti betegségek növelik az aszeptikus meningitis kockázatát.

Bizonyos bizonyítékok vannak arra, hogy a ciklogenáz / prosztaglandinek szintézisét gátló gyógyszerek a nők termékenységét károsíthatják, befolyásolva az ovulációt. Ez a jelenség visszafordítható, amikor a gyógyszert abbahagyják..

A gyógyszert nem szabad felírni fruktóz intoleranciában, glükóz-galaktóz malabszorpciós szindrómában vagy szacharóz-izomaltáz hiányban szenvedő betegeknek..

Két Nurofen tabletta 25,3 mg nátriumot tartalmaz, amelyet figyelembe kell venni azoknál a betegeknél, akik ellenőrzött nátriumtartalmú étrendet követnek.

A tartós kezelés során ellenőrizni kell a perifériás vér képét, valamint a máj és a vesék funkcionális állapotát.

Ha a gastropathia tünetei jelentkeznek, gondos monitorozásra van szükség, ideértve az oesophagogastroduodenoscopy-ot, az általános vérvizsgálatot (a hemoglobin meghatározása), a fekális okkult vér analízist. Ha meg kell határozni a 17-ketoszteroidokat, a gyógyszert abba kell hagyni 48 órával a vizsgálat előtt..

A betegeknek tartózkodniuk kell a járművezetéssel és a mozgó gépekkel kapcsolatos mindenféle tevékenységetől, valamint a potenciálisan veszélyes tevékenységektől, amelyek a koncentrációval és a pszichomotoros reakciók fokozott sebességével kapcsolatosak..

A kezelés alatt tartózkodni kell az alkoholfogyasztástól.

6–12 éves gyermekeknél történő alkalmazáskor figyelembe kell venni, hogy a tablettákat nem szabad megosztani, ezért csak azoknál a gyermekeknél alkalmazhatók, akiknek egyszeri adagja legalább 1 tabletta.

Kiadási forma

Bevont tabletta. 200 mg

6, 8 vagy 12 tabletta buborékfóliánként (PVC / PVDC / alumínium).

Egy buborékfóliát (6, 8 vagy 12 tabletta), két buborékfóliát (12 tabletta) és a használati utasításokat a kartondobozba kell helyezni.

Tárolási feltételek

Tárolja száraz helyen, legfeljebb + 25 ° C hőmérsékleten.

Tartsa a gyógyszert gyermekektől elzárva.!